CV-joint dust boot
#CV-joint dust boots SUBARU #SUBARU Forester #SUBARU Impreza| Description | SUBARU FORESTER (02-05), IMPREZA (00-05), LEGACY (00-03) |
| Materials | Polyurethane |
| Polyurethane brand | PU54 |
| OEM | Subaru: 28323FE000, 28323FE001 |
| Hardness | 72 Units Shore A |
| Operating temperature | -50°C to +90°C |
| Manufacturer | LLC Polyurethan |
| Country of production | Russia |
| Weight | 0.076 kg |
| Package size | 95×81×81 mm |
| Image | Designation | Hardness | Colour | Operating temperature | Stock availability | Price |
|
PU54/E72/red | 72 Units Shore A | red | -50°C to +90°C | + | US $15.00 (1 065 ₽) |
| PU54/M71/orange | 72 Units Shore A | orange | -30°C to +90°C | + | US $15.00 (1 065 ₽) | |
| PU54/E72/черный | 72 Units Shore A | black | -50°C to +90°C | + | US $15.00 (1 065 ₽) |
Рекомендуемое количество смазки 1 упаковка.
| Mounting Kit | Not included |
Installation will be easier with these items
We carry out international delivery of goods in quantities from 1 piece. Delivery cost is not added to the price of goods and is to be paid separately. It depends on cargo weight, destination, and type of delivery.
During the checkout process, you will be offered a list of the delivery methods available for this order with the calculation of the time and cost. In case you have any difficulties choosing delivery type or just have no preferences, you can select a variant “I don’t know”, and we will advice you the most appropriate type of delivery.
Most carrier companies provide a function of parcel tracking system. We will email you parcel number after the shipment, so that you will be able to track your parcel online. Shipment information (date and tracking number) will be also placed in comments to your order.
We are doing our best to have your order promptly delivered, however we apologize in advance for any inconvenience, as delays may occur because of the custom procedures. We strongly advice you to get information about your country’s custom office before ordering and checkout.




Алексей 09.05.2024 10:59
На Subaru Forester SG автомат увы не подходят...
Этот отзыв был полезен? 0 0
Алексей, день добрый! При подборе пыльников необходимо смотреть не только на марку и модель машины, а и проверять их через ОЕМы. Именно привязка к ОЕМ является основной методикой подбора запчастей (поиск по вин-номеру или номеру кузова). У вас, возможно, несовпадение именно этим и объясняется.
Александр 5.0 08.21.2024 10:07
На передний внешний ШРУС субару трибэка подошёл идеально, несмотря на то, что почти на 1см короче родного пыльника. Родной устанавливается в чуть сжатом состоянии, этот в свободном. Буду наблюдать за сроком службы.
Этот отзыв был полезен? 0 0
Александр, благодарим за комментарий! Будем рады, если вы поделитесь вашими впечатлениями от работы полиуретанового пыльника. Удачных вам дорог!