Universal clamp (medium) with a grip on a belt and a reinforced platform
| Description | Крепежный ремень с армированной опорной площадкой и двумя точками крепления под винт м4 (потайная головка). |
| Applicability | Для лопаты, топора, ледоруба, термоса, баллонов и других предметов некруглого сечения. |
| Materials | Polyurethane, plastic |
| Applicable diameter range | 8-65 mm |
| Manufacturer | LLC Polyurethan |
| Country of production | Russia |
| Weight | 0.049 kg |
| Package size | 85×245×13 mm |
Крепится к поверхности двумя болтами (не поставляются в комплекте). В отличие от 33-20-728 имеет для фиксации к поверхности армированное основание-площадку с отверстиями под винт м4 (потайная головка).
| Mounting Kit | Not included |
| Number of mounting holes | 2 |
Installation will be easier with these items
We carry out international delivery of goods in quantities from 1 piece. Delivery cost is not added to the price of goods and is to be paid separately. It depends on cargo weight, destination, and type of delivery.
During the checkout process, you will be offered a list of the delivery methods available for this order with the calculation of the time and cost. In case you have any difficulties choosing delivery type or just have no preferences, you can select a variant “I don’t know”, and we will advice you the most appropriate type of delivery.
Most carrier companies provide a function of parcel tracking system. We will email you parcel number after the shipment, so that you will be able to track your parcel online. Shipment information (date and tracking number) will be also placed in comments to your order.
We are doing our best to have your order promptly delivered, however we apologize in advance for any inconvenience, as delays may occur because of the custom procedures. We strongly advice you to get information about your country’s custom office before ordering and checkout.




Денис 5.0 06.07.2022 11:47
Из достоинств отмечу, что удобно крепить, регулировка сжатия, материал не скользит и ничего не проворачивается. Использую в багажнике, в основном для небольшого топора фискарс, борта топор не касается, очень удобно.
Этот отзыв был полезен? 0 0
Спасибо за отзыв! Для еще большей универсальности крепления рекомендуем приобрести дополнительные ремни на застежке различной длины. Тогда будет возможно их менять и, фиксируя на одной опорной площадке, перевозить снаряжение различного диаметра.