Mount for double-barreled shotgun barrels on a metal tripod stand
#Gun barrel mounts| Description | Follows the contour of the barrels of a double-barreled gun |
| Applicability | For double-barreled shotgun (vertical) and other oval objects |
| Materials | Polyurethane, metal |
| Applicable diameter range | 23-27 mm |
| Manufacturer | LLC Polyurethan |
| Country of production | Russia |
| Weight | 0.167 kg |
| Package size | 110×150×50 mm |
The distance from the surface and the angle of inclination are adjustable during installation. Each tripod stand has three mounting holes and additional notches for convenient folding. <br> Fastened with screws, self-tapping screws.
| Mounting Kit | Not included |
| Number of mounting holes | 3 |
Installation will be easier with these items
We carry out international delivery of goods in quantities from 1 piece. Delivery cost is not added to the price of goods and is to be paid separately. It depends on cargo weight, destination, and type of delivery.
During the checkout process, you will be offered a list of the delivery methods available for this order with the calculation of the time and cost. In case you have any difficulties choosing delivery type or just have no preferences, you can select a variant “I don’t know”, and we will advice you the most appropriate type of delivery.
Most carrier companies provide a function of parcel tracking system. We will email you parcel number after the shipment, so that you will be able to track your parcel online. Shipment information (date and tracking number) will be also placed in comments to your order.
We are doing our best to have your order promptly delivered, however we apologize in advance for any inconvenience, as delays may occur because of the custom procedures. We strongly advice you to get information about your country’s custom office before ordering and checkout.




Ефим 09.24.2021 17:33
Очень достойно выглядит. Вид не портит.
Этот отзыв был полезен? 0 0
Рады, что вам понравилось!