Крепление топора/стволов ружья, цилиндрическое основание
#Axe holders| Applicability | Для двуствольного ружья с горизонтальным расположением стволов, топора, фонариков, удочек и других некрупных предметов овального сечения. |
| Materials | Polyurethane, plastic |
| Applicable diameter range | 24-30 mm |
| Manufacturer | LLC Polyurethan |
| Country of production | Russia |
| Weight | 0.181 kg |
| Package size | 71×61×84 mm |
Крепёжное отверстие диаметром 6 мм., диаметр основания 60 мм., высота основания 40 мм. Размеры справочные. Рабочая часть крепежа имеет контур стволов двуствольного ружья, диаметр захватываемого предмета указан для справки
Крепится одним болтом (не поставляется в комплекте).
| Mounting Kit | Not included |
| Number of mounting holes | 1 |
Installation will be easier with these items
We carry out international delivery of goods in quantities from 1 piece. Delivery cost is not added to the price of goods and is to be paid separately. It depends on cargo weight, destination, and type of delivery.
During the checkout process, you will be offered a list of the delivery methods available for this order with the calculation of the time and cost. In case you have any difficulties choosing delivery type or just have no preferences, you can select a variant “I don’t know”, and we will advice you the most appropriate type of delivery.
Most carrier companies provide a function of parcel tracking system. We will email you parcel number after the shipment, so that you will be able to track your parcel online. Shipment information (date and tracking number) will be also placed in comments to your order.
We are doing our best to have your order promptly delivered, however we apologize in advance for any inconvenience, as delays may occur because of the custom procedures. We strongly advice you to get information about your country’s custom office before ordering and checkout.




Михаил 5.0 10.09.2021 15:20
Квадроциклисты! Очень рекомендую этот крепеж. Как фиксатор для оружия просто идеальный вариант! Ничего другого на боковину, чтобы закрепить ствол не подходит, а этот встает как доктор прописал. Но! брать лучше всего с креплением приклада 33-20-172. Тогда полный комплект получается. Моя оценка 5 баллов!
Этот отзыв был полезен? 0 0
Спасибо за отзыв! Вы очень верно подметили совместимость данного крепежа и крепления приклада. Думаем многие любители охоты используют ваши рекомендации для перевозки оружия на квадроцикле. Будем признательны, если вышлите фото смонтированного комплекта.