Fastening to the pipe "Double Extreme", 45-115 (longitudinal fixation)
#For bicycle| Applicability | Для термоса 1л, Bluetooth колонки, спортивной бутылки, бутылки 1,5л |
| Materials | Polyurethane |
| Polyurethane brand | PU54 |
| Applicable diameter range | 15-125 mm |
| Hardness | 72 Units Shore A |
| Operating temperature | -30°C to +90°C |
| Manufacturer | LLC Polyurethan |
| Country of production | Russia |
| Weight | 0.046 kg |
| Package size | 50×100×100 mm |
| Image | Designation | Hardness | Colour | Operating temperature | Stock availability | Price |
| PU54/M72/черный | 72 Units Shore A | black | -30°C to +90°C | + | US $3.91 (280 ₽) | |
|
PU54/M72/оранжевый | 72 Units Shore A | orange | -30°C to +90°C | + | US $3.70 (265 ₽) |
| Mounting Kit | Not included |
We carry out international delivery of goods in quantities from 1 piece. Delivery cost is not added to the price of goods and is to be paid separately. It depends on cargo weight, destination, and type of delivery.
During the checkout process, you will be offered a list of the delivery methods available for this order with the calculation of the time and cost. In case you have any difficulties choosing delivery type or just have no preferences, you can select a variant “I don’t know”, and we will advice you the most appropriate type of delivery.
Most carrier companies provide a function of parcel tracking system. We will email you parcel number after the shipment, so that you will be able to track your parcel online. Shipment information (date and tracking number) will be also placed in comments to your order.
We are doing our best to have your order promptly delivered, however we apologize in advance for any inconvenience, as delays may occur because of the custom procedures. We strongly advice you to get information about your country’s custom office before ordering and checkout.




Виталий 5.0 04.28.2023 11:59
Идея классная! Мне зашло для вело. Вес держит. Можно даже полторашку подвесить
Этот отзыв был полезен? 0 0
Спасибо за отзыв и замечательные фото! По велокреплениям из полиуретана у нас есть отдельная подборка Велоспорт, велотуризм. Рекомендуем посмотреть, там можно найти много интересных решений ;)