Lower control arm front silent block, front suspension.
#AUDI #SEAT #SKODA #VOLKSWAGEN Beetle #VOLKSWAGEN Bora #VOLKSWAGEN Caddy #VOLKSWAGEN Golf #VOLKSWAGEN Jetta #VOLKSWAGEN Passat #VOLKSWAGEN Polo #VOLKSWAGEN Vento| Description | VW; Seat; Skoda |
| Applicability | AUDI A3, TT; VW; Seat; Skoda, CHERY BONUS A13 (2011-2016), CHERY AMULET A15 (2003-2010), CHERY VERY A13 (2011-2016) |
| Materials | Polyurethane, metal |
| Polyurethane brand | PU54 |
| OEM | CHERY: A11-2909040; VAG: 180 407 182, 180407182, 1J0 407 182, 1J0407182, 357 407 182, 357 407 182 F, 357407182, 357407182F, 6Q0 407 182 A, 6Q0407182A |
| Node OEM | CHERY: A11-2909010; VAG: 1J0 407 151, 1J0407151, 6Q0 407 151 E, 6Q0 407 151 L, 6Q0407151E, 6Q0407151L, 6R0 407 151, 6R0 407 152 , 6R0407151, 6R0407152 |
| Hardness | 72 Units Shore A |
| Operating temperature | -30°C to +90°C |
| Manufacturer | LLC Polyurethan |
| Country of production | Russia |
| Weight | 0.108 kg |
| Package size | 54×36×36 mm |
Installation will be easier with these items
We carry out international delivery of goods in quantities from 1 piece. Delivery cost is not added to the price of goods and is to be paid separately. It depends on cargo weight, destination, and type of delivery.
During the checkout process, you will be offered a list of the delivery methods available for this order with the calculation of the time and cost. In case you have any difficulties choosing delivery type or just have no preferences, you can select a variant “I don’t know”, and we will advice you the most appropriate type of delivery.
Most carrier companies provide a function of parcel tracking system. We will email you parcel number after the shipment, so that you will be able to track your parcel online. Shipment information (date and tracking number) will be also placed in comments to your order.
We are doing our best to have your order promptly delivered, however we apologize in advance for any inconvenience, as delays may occur because of the custom procedures. We strongly advice you to get information about your country’s custom office before ordering and checkout.




No comments yet. Be the first!