Control arm rear silent block, front suspension (without bracket)
#China autos #GREAT WALL #HONDA| Applicability | HONDA CR-V RE3/RE4 2007-20012, HONDA CR-V RM1, RM4, HAVAL F7, HAVAL F7X, HAVAL M6, HAVAL DARGO, HAVAL H6, HAVAL H6 COUPE, GREAT WALL HOVER H6 (2019-), DONGFENG AX7 |
| Materials | Polyurethane, metal |
| Polyurethane brand | PU54 |
| OEM | GREAT WALL: 2904112 XGW01A, 2904112XGW01A, 2904139 XGW01A, 2904139XGW01A, 2904170 XKZ16A, 2904170 XKZ16B, 2904170XKZ16A, 2904170XKZ16B |
| Node OEM | DONGFENG: 4165006, 4165203, 4165204, 4166006; GREAT WALL: 2904100 XKZ16A, 2904100 XKZ16B, 2904100 XKZ1DA, 2904100XKZ16A, 2904100XKZ16B, 2904100XKZ1DA, 2904101 XGW01A, 2904101 XKQ04A, 2904101XGW01A, 2904101XKQ04A, 2904102 XGW01A, 2904102 XKQ04A, 2904102XGW01A, 2904102XKQ04A, 2904103 XGW01A, 2904103XGW01A, 2904104 XGW01A, 2904104XGW01A, 2904131 XGW01A, 2904131XGW01A, 2904132 XGW01A, 2904132XGW01A, 2904200 XKZ16A, 2904200 XKZ1DA, 2904200XKZ16A, 2904200XKZ16B, 2904200XKZ1DA; Honda: 51395-STK-A02, 51395-SWA-A01, 51395-SWA-A02, 51395-SWA-E01, 51395-SWA-E02, 51395-SWA-E80, 51395-T0A-A01, 51395-T0A-E01, 51396-STK-A02, 51396-SWA-A01, 51396-SWA-A02, 51396-SWA-E01, 51396-SWA-E02, 51396-SWA-E80, 51396-T0A-A01, 51396-T0A-E01 |
| Hardness | 72 Units Shore A |
| Operating temperature | -30°C to +90°C |
| Manufacturer | LLC Polyurethan |
| Country of production | Russia |
| Weight | 0.392 kg |
| Package size | 78×78×59 mm |
We carry out international delivery of goods in quantities from 1 piece. Delivery cost is not added to the price of goods and is to be paid separately. It depends on cargo weight, destination, and type of delivery.
During the checkout process, you will be offered a list of the delivery methods available for this order with the calculation of the time and cost. In case you have any difficulties choosing delivery type or just have no preferences, you can select a variant “I don’t know”, and we will advice you the most appropriate type of delivery.
Most carrier companies provide a function of parcel tracking system. We will email you parcel number after the shipment, so that you will be able to track your parcel online. Shipment information (date and tracking number) will be also placed in comments to your order.
We are doing our best to have your order promptly delivered, however we apologize in advance for any inconvenience, as delays may occur because of the custom procedures. We strongly advice you to get information about your country’s custom office before ordering and checkout.




No comments yet. Be the first!