Snowmobile windshield, BRP (height - 78 sm, 3 mm, PC)
#BRP LYNX утилитарные до 2011г. (LYNX YETI, YETI PRO, X-TRIM COMMANDER…)| Description | BRP (Bombardier) Lynx Yeti V-800 Army, Skandic 2008-2011. 10 cm higher relative 50-44-4063 Increased height and width. Designed specifically for Arctic expeditions. Foot protection is provided. |
| Applicability | BRP LYNX YETI V-800 Army, BRP SKANDIC 2008-2011 |
| Windshield Type | Improved Model |
| Materials | Plastic |
| Plastic | Monolithic polycarbonate (PC) with UV protection in both sides (more...) |
| OEM | BRP: 517302560, 605152073, 605155554 |
| Manufacturer | LLC Polyurethan |
| Country of production | Russia |
| Weight | 2.55 kg |
| Package size | 1100×390×780 mm |
Увеличено на 10см относительно 50-44-4063/ Увеличенная высота и ширина. Размеры справочные
| Thickness | 3 mm |
| Height | 780 mm |
| Thickness | 0.118 ″ |
| Height | 30.709 ″ |
We carry out international delivery of goods in quantities from 1 piece. Delivery cost is not added to the price of goods and is to be paid separately. It depends on cargo weight, destination, and type of delivery.
During the checkout process, you will be offered a list of the delivery methods available for this order with the calculation of the time and cost. In case you have any difficulties choosing delivery type or just have no preferences, you can select a variant “I don’t know”, and we will advice you the most appropriate type of delivery.
Most carrier companies provide a function of parcel tracking system. We will email you parcel number after the shipment, so that you will be able to track your parcel online. Shipment information (date and tracking number) will be also placed in comments to your order.
We are doing our best to have your order promptly delivered, however we apologize in advance for any inconvenience, as delays may occur because of the custom procedures. We strongly advice you to get information about your country’s custom office before ordering and checkout.




No comments yet. Be the first!