Stabilizer strut lower bushing, rear suspension (both).
#Stabilizer strut bushings| Description | Toyota RAV4 ACA3#, ALA3#, GSA33, ZCA3# |
| Materials | Polyurethane, metal |
| Polyurethane brand | PU54 |
| OEM | Toyota: 48817-0R010, 48817-42020, 48817-42021 |
| Hardness | 87 Units Shore A |
| Operating temperature | -30°C to +90°C |
| Manufacturer | LLC Polyurethan |
| Country of production | Russia |
| Weight | 0.031 kg |
| Package size | 26×38×38 mm |
We carry out international delivery of goods in quantities from 1 piece. Delivery cost is not added to the price of goods and is to be paid separately. It depends on cargo weight, destination, and type of delivery.
During the checkout process, you will be offered a list of the delivery methods available for this order with the calculation of the time and cost. In case you have any difficulties choosing delivery type or just have no preferences, you can select a variant “I don’t know”, and we will advice you the most appropriate type of delivery.
Most carrier companies provide a function of parcel tracking system. We will email you parcel number after the shipment, so that you will be able to track your parcel online. Shipment information (date and tracking number) will be also placed in comments to your order.
We are doing our best to have your order promptly delivered, however we apologize in advance for any inconvenience, as delays may occur because of the custom procedures. We strongly advice you to get information about your country’s custom office before ordering and checkout.




Александр 5.0 04.19.2022 18:47
Втулки сразу с шайбами, я думаю это надежнее чем шайбы отдельно . Размер соответствует. Литье качественное. В меру жесткие. Резиновые разбивает за год, посмотрим сколько прослужат эти.
Этот отзыв был полезен? 0 0
Александр, мы рады, что Вам понравились наши втулки. Будет очень интересно узнать Ваши впечатления об их работе после установки. Спасибо Вам за отзывы.