Engine mount (restoration)
#Детали двигателя снегохода| Description | восстановление |
| Applicability | BRP SKI-DOO EXPEDITION 1300 (2007) |
| Materials | Polyurethane, metal |
| Polyurethane brand | PU54 |
| OEM | BRP: 512059316 |
| Hardness | 72 Units Shore A |
| Operating temperature | -30°C to +90°C |
| Manufacturer | LLC Polyurethan |
| Country of production | Russia |
| Weight | 0.67 kg |
| Package size | 86×102×46 mm |
We carry out international delivery of goods in quantities from 1 piece. Delivery cost is not added to the price of goods and is to be paid separately. It depends on cargo weight, destination, and type of delivery.
During the checkout process, you will be offered a list of the delivery methods available for this order with the calculation of the time and cost. In case you have any difficulties choosing delivery type or just have no preferences, you can select a variant “I don’t know”, and we will advice you the most appropriate type of delivery.
Most carrier companies provide a function of parcel tracking system. We will email you parcel number after the shipment, so that you will be able to track your parcel online. Shipment information (date and tracking number) will be also placed in comments to your order.
We are doing our best to have your order promptly delivered, however we apologize in advance for any inconvenience, as delays may occur because of the custom procedures. We strongly advice you to get information about your country’s custom office before ordering and checkout.




Сергей Юльевич 5.0 05.03.2023 23:35
Заказал реставрацию , отослал им железку , так как подушку повало , отреставрировали за неделю, изделием доволен , сделано красиво , надеюсь и прослужит долго. Спасибо ребята!!!
Этот отзыв был полезен? 0 0
Сергей Юльевич, спасибо за отзыв и высокую оценку нашей работы! Действительно, восстановление подушек двигателя снегохода износостойким полиуретаном позволяет "продлить жизнь" изношенной оригинальной запчасти. Удачных вам снегоходных сезонов!